Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2010

Εύκολα η Α.Ε.Κ. ... Καρδιοχτύπησε ο Π.Α.Ο.Κ.

Η Α.Ε.Κ. πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στην Κομοτηνή επικρατώντας με σκορ 1-5 επί του Πανθρακικού!
Το σκορ άνοιξε με εύστοχο χτύπημα πέναλντι η ομάδα του Πανθρακικού στο 18' με σκόρε τον Σίμωση!
Εκεί όμως ήταν η ώρα του Μπλάνκο ο οποίος με 3 προσωπικά τέρματα(33', 42', 68') έκανε το σκορ 1-3 και εκεί ήταν που τελείωσε και το παιχνίδι για τον Πανθρακικό!!!
Τα άλλα δύο γκολ της Ένωσης έβαλαν ο Καράμπελας(72') και Λεονάρντο στο(83')!!!
Αξίζει να σημειωθεί ότι το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμα πιο ευχάριστω για τους φίλους της Α.Ε.Κ. αφού χάθηκαν πάρα πολλές ευκαιρίες και είχε και δοκάρι στο 25'...

O Π.Α.Ο.Κ. κατάφερε να πάρει την πρόκριση με αντίπαλο τον Εορδαικό μετά από 120 λεπτά αγώνα(κανονική διάρκεια + παράταση) με σκόρερ τον Φωτάκη ο οποίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα λίγο πριν τη λύξη του αγώνα!!!!